Jaki wybrać dywan dla dziecka?

Aranżacja pokoju dziecinnego należy do nie lada wyzwań dla młodych rodziców. Podczas projektowania pokoju dziecinnego wyłania się szereg różnych pytań, takich jak na przykład to podane w tytule tego artykułu. Czy to obojętne jaki dywan wybierzemy dla naszej pociechy? Okazuje się, że nie.

 

dywan-dla-dzieci

 

Rodzaje dywanów dla dzieci

 

Dywany robione są z najróżniejszych materiałów, jednak te produkowane z przeznaczeniem dla dzieci robione są z wełny, akrylu i bawełny. Dywany wełniane są przede wszystkim bardzo miłe w dotyku. Zabawa na takim dywanie będzie bardzo przyjemna. Dywan wełniany jest bardzo wytrzymały oraz odporny na wiele zabrudzeń. Nie ma także obawy, że powstaną w nim wgniecenia, których nie dałoby się usunąć. Takie wełniane dywany nie są jednak wolne od wad. Problem powstaje po zmoczeniu przez dziecko powierzchni dywanu. Taki zapach jest bardzo ciężki do usunięcia. Ponadto wełna jest alergenem i może uczulać. Zanim kupimy wełniany dywan do dziecka koniecznie musimy się zastanowić nad jego ewentualnymi wadami. Dywany akrylowe bardzo przypominają te wełniane a mimo to są sztuczne. Właśnie dlatego można spotkać się z określeniem sztuczna wełna. A co można powiedzieć o wadach dywanu z akrylu? W stosunkowo szybkim czasie traci kolor, a narażony na promienie słoneczne odbarwia się jaśniejąc. Jeśli pokój dziecka jest słoneczny dywan szybko będzie wyglądał bardzo nieestetycznie. Dywany poliestrowe są płaskie i nie zbyt miękkie. Ze względu na niezliczoną ilość wzorów mogą być początkiem wspaniałej zabawy dla naszego malucha. Szczególnym powodzeniem cieszą się te w kształcie drogi.

Jaki dywan jest najodpowiedniejszy?

Odpowiedni dywan dla dziecka, które jest alergikiem będzie wykonany z akrylu. Natomiast na malucha, który nie ma problemów z alergią i nie ma skłonności do uczuleń najlepszy będzie ten wełniany. Uniwersalnym dywanem dla dziecka jest dywan poliestrowy. Sprawdzi się on w każdym wypadku. Osobistą decyzją powinien być wybór jego kształtu. Musimy jednak pamiętać by nie był on zbyt duży gdyż dywan dla dziecka należy często i bardzo dokładnie odkurzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *