Jak wybielić zęby?

Kto z nas nie chciałby się pochwalić zdrowymi i przede wszystkim białymi zębami? W dzisiejszych czasach piękny, biały uśmiech jest gwarancją sukcesu w życiu zawodowym oraz osobistym. Jednak zabieg wybielania zębów jest dość kosztowny. Jak w takim razie możemy sami skutecznie zadbać o nasz uśmiech?

usmiech

Sposoby na bielsze zęby

Jeśli trochę się przyłożymy, wybielanie zębów nie będzie dla nas niczym trudnym i nieosiągalnym. Wystarczy, że zastosujemy kilka zasad. Stosowanie pasty wybielającej oraz płynów do płukania jamy ustnej, wywiera korzystny wpływ na kolor naszych zębów. Warto wybierać pastę zawierającą drobinki, które ścierają osad i kamień. Możemy także zakupić nakładki wybielające, po użyciu których dostrzegalna będzie znaczna różnica. Równie skuteczną alternatywą jest stosowanie żelu wybielającego. Wybielanie zębów zarówno paskami jak i żelem nie jest kosztowne a regularność daje efekty. Najskuteczniejszym jednak sposobem na wybielanie zębów, jest wizyta u stomatologa. Zabieg wybielania jest dość kosztowny, i oscyluje w kwocie 400-600 zł. Jednak w tym wypadku wysoka cena oznacza ogromne efekty, takich na pewno nie uzyskamy samodzielnie.

Higiena jamy ustnej

Niezwykle ważna jest higiena jamy ustnej. Kiedy jej zabraknie, możemy pożegnać się z białym uśmiechem. Nie wystarczy jednak powierzchownie dbać o zęby. Należy je dokładnie czyścić, najlepiej obrotowymi ruchami przez czas mnie mniejszy niż pięć minut. Po zakończonym szczotkowaniu czas na dokładne oczyszczenie języka, na którym gromadzi się większość bakterii pośrednio wpływających na żółknięcie zębów. Mycie zębów po każdym posiłku też jest bardzo ważne. W wypadku kiedy nie mamy możliwości ich umycia należy sięgnąć po gumę do żucia. Zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej z całą pewnością przyczyni się do bielszych zębów.

Czego unikać

Aby zachować biały uśmiech na długo należy unikać częstego picia kawy i herbaty. Dużą rolę odegra rzucenie palenia papierosów. Zazwyczaj to one mają największy wpływ na żółknięcie naszych zębów. Jeśli zatem to możliwe przestań całkowicie palić papierosy. Zyskają na tym nie tylko twoje zęby ale cały organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *