Czy okna aluminiowe są lepsze?

Okna aluminiowe zyskują co raz większą popularność. Co raz więcej osób zamiast, standardowych okien plastikowych wybiera właśnie te aluminiowe. Czym różnią się od zwyczajnych okien? I czy naprawdę warto zainwestować w wymianę okien na aluminiowe?

Zalety okien aluminiowych

Okna aluminiowe mają bardzo dużo zalet. Właśnie dlatego co raz częściej są wybierane. Na szczycie listy zalet znajduje się ich niesamowita lekkość. Właśnie dlatego ten rodzaj okien nadaje się do dużych pomieszczeń komercyjnych, gdyż swoją wagą nie osłabiają konstrukcji. Aluminium jest też wolne od zdeformowań, z jakimi spotykamy się w wypadku okien z drewna lub okien plastikowych. Dzięki temu okna z aluminium dostępne są w najróżniejszych kształtach. Można też zamawiać okna wykonane na indywidualne zamówienie. Popularne stają się okna okrągłe, trójkątne a nawet w kształcie trapezu. Dzięki nieograniczonym możliwościom możemy zaprojektować unikalny kształt okna. A co można powiedzieć na temat ram okiennych? Ze względu na strukturę okna, możemy zażyczyć sobie cieńszą ramę niż mamy w tradycyjnych oknach. Dzięki temu nawet najmniejsze okno, będzie wydawało nam się większe. Dobrą wiadomością dla ekologów to, że materiał z okien można prawie w całości odzyskać. Okna aluminiowe są zatem ekologiczne. Decydując się na zakup okien aluminiowych możemy wybrać także kolor ramy, która zabezpieczana jest przed rdzą.

aluminioweokna

Wady okien aluminiowych

Okna aluminiowe nie są energooszczędne. Jest to ich podstawowa wada. Niestety, ale cechuje je bardzo duża przepuszczalność, która nie ma miejsca w tradycyjnych oknach plastikowych czy drewnianych. Właśnie z tego powodu nie są one wybierane do domów mieszkalnych lecz do pomieszczeń komercyjnych. Niemożliwa jest też ich renowacja. Jeśli w jakiś sposób uszkodzimy okno, będziemy musieli je po prostu wymienić. Jak widzimy każdy medal ma dwie strony. Dlatego też podejmując decyzje o wymianie okien, należy zastanowić się czego od nich oczekujemy. Jeśli wymyślności kształtów to okna aluminiowe, jeśli izolacji to plastikowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *